بیماری پیش‌گیری از سنگ کلیه با برنامه‌ی غذایی سرشار از میوه و سبزی

آخرین اخبار فروشگاه

بیماری پیش‌گیری از سنگ کلیه با برنامه‌ی غذایی سرشار از میوه و سبزی

تاریخ خبر : شنبه 13 آبان 1396
دسته خبر: خبر استخدامی
بازدید : 669

پیش‌گیری از سنگ کلیه با برنامه‌ی غذایی سرشار از میوه و سبزی

برنامه‌ی غذایی سالم غنی از میوه و سبزیجات مانع از ابتلا به سنگ کلیه می‌شود

پیش‌گیری از سنگ کلیه با برنامه‌ی غذایی

سرشار از میوه و سبزی


  ‌‌

 

برنامه‌ی غذایی سالم غنی از میوه و سبزیجات مانع از ابتلا به سنگ کلیه می‌شود.

به گزارش «ایرنا»، یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد، احتمالا افرادی که غذاهای سالم توصیه شده در «رویکرد غذایی توقف فشار خون بالا» را مصرف می کنند از سنگ‌های کلیوی ایمن هستند.

این رژیم غذایی، بر کاهش مصرف نمک، گوشت قرمز یا فرآوری شده و نوشابه‌های شیرین شده و افزایش مصرف میوه، سبزیجات، میوه‌های مغزدار، فراورده‌های لبنی کم‌چرب و غلات سبوس دار تاکید دارد.

محققان بیمارستان زنان « بیرمنگام بوستون» به سرپرستی دکتر« اریک تیلور» از مرکز پزشکی «ماین» در پورتلند، رژیم غذایی 45 هزار و 821 مرد و 94 هزار و 108 زن مسن و 101 هزار و 837 زن جوان را مورد بررسی قرار دادند. از این تعداد پنج هزار و 645 نفر به عارضه سنگ کلیه مبتلا شدند.

در این بین افرادی که بالاترین امتیاز را در رعایت رژیم غذایی «رویکرد غذایی متوقف‌سازی فشار خون بالا» به‌دست آوردند، 40 تا 45 درصد کم‌تر از افرادی که کم‌ترین امتیاز را کسب کردند به سنگ کلیه مبتلا شدند. این میزان کاهش خطر ابتلا به سنگ کلیه مستقل از سن، جثه، میزان مصرف مایعات و دیگر عوامل است.

 

 

 برچسب ها :بیماری پیش‌گیری از سنگ کلیه با برنامه‌ی غذایی سرشار از میوه و سبزی , پیش‌گیری از سنگ کلیه با برنامه‌ی غذایی سرشار از میوه و سبزی
محصولات پر فروش

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
دسته بندی صفحات
دسته بندی اخبار
بلوک کد اختصاصی