سرماخوردگی و آنفلوزای معمولی

آخرین اخبار فروشگاه

سرماخوردگی و آنفلوزای معمولی

تاریخ خبر : شنبه 13 آبان 1396
دسته خبر: خبر استخدامی
بازدید : 686

خطر آنفلوانزای معمولی، کم‌تر از نوع خوکی نیست

خطر آنفلوانزای معمولی، کم‌تر از نوع خوکی نیست

همه ساله افراد زیادی در فصل پاییز و زمستان بر اثر ابتلا به آنفلوانزا جان خود را از دست می دهند که متاسفانه این آمار در جایی به ثبت نمی رسد.

خطر آنفلوانزای معمولی،

کم‌تر از نوع خوکی نیست 

 


  ‌‌

 

همه ساله افراد زیادی در فصل پاییز و زمستان بر اثر ابتلا به آنفلوانزا جان خود را از دست می دهند که متاسفانه این آمار در جایی به ثبت نمی رسد.

رییس جامعه‌ی پزشکان متخصص داخلی ایران با هشدار نسبت به این که خطر آنفلوانزای معمولی، کم‌تر از نوع خوکی نیست، بر ایمن سازی افراد در معرض خطر در برابر بیماری آنفلوانزا تاکید کرد.

به گزارش «ایرنا» از جامعه‌ی پزشکان متخصص داخلی ایران، دکتر «ایرج خسرونیا» با اعلام این خبر افزود: بیماری آنفلوانزای معمولی که در ظاهر بیماری بی‌خطری است، مبتلایان را دچار عفونت ریه و عوارض مغزی، قلبی- عروقی، تورم مغز و نیز تورم سطح داخلی مخاط قلب کرده، حتی در مواردی به مرگ مبتلایان به‌این بیماری می انجامد.

رییس جامعه‌‌ی پزشکان متخصص داخلی«ایران» تاکید کرد: بهترین روش مقابله با عوارض این بیماری، رعایت بهداشت فردی در وهله‌ی نخست و در گام بعدی تلقیح واکسن در افراد در معرض خطر است. به همین منظور پزشکان، اواخر شهریور و اوایل پاییز را به عنوان زمان مناسب دریافت واکسن توصیه می کنند.

وی با اشاره به این ‌که آنفلوانزا به شدت واگیردار بوده و از شخصی به شخص دیگر منتقل می شود، یادآور شد:‌ رعایت نکردن بهداشت، سرفه و عطسه در فضای باز، دست دادن، بوسیدن، مصرف مشترک لیوان و ظروف سبب انتقال این بیماری شده و در مکان هایی که اصول اولیه‌ی بهداشت فردی رعایت نمی شود و مردم از وضعیت اقتصادی نامناسبی برخوردارند، شیوع بیش‌تری دارد.

«خسرونیا» بر ضرورت ایمن سازی اطفال، سالمندان، مبتلایان به بیماری های مزمن مانند انواع سرطان‌ها تاکید کرد. وی ادامه داد: با رعایت بهداشت می توان از ابتلا به انواع آنفلوانزا شامل آنفلوانزای انسانی، خوکی، پرندگان و ... جلوگیری کرد. رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران به مبتلایان به آنفلوانزا توصیه کرد: از رفتن به مجامع عمومی مانند کلاس‌های آموزشی، مهدکودک‌ها،‌ و ... خودداری کنند، زیرا این امر سبب کاهش شیوع آنفلوانزا می شود.برچسب ها :سرماخوردگی و آنفلوزای معمولی , خطر آنفلوانزای معمولی، کم‌تر از نوع خوکی نیست
محصولات پر فروش

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
دسته بندی صفحات
دسته بندی اخبار
بلوک کد اختصاصی