بیماری مشترک بین انسان و حیوان : انتقال مالاریا از شامپانزه به انسان

آخرین اخبار فروشگاه

بیماری مشترک بین انسان و حیوان : انتقال مالاریا از شامپانزه به انسان

تاریخ خبر : شنبه 13 آبان 1396
دسته خبر: خبر استخدامی
بازدید : 718

تغییر اندازه‌ی جوندگان با تغییرات آب و هوایی

وقتی این بیماری به انسان منتقل می‌شود خیلی سریع شدت و وخامت زیادی پیدا می‌کند

انتقال مالاریا از شامپانزه به انسان

 


  ‌‌

 

وقتی این بیماری به انسان منتقل می‌شود خیلی سریع شدت و وخامت زیادی پیدا می‌کند

محققان در آمریکا اعلام کردند: مالاریا به احتمال زیاد از شامپانزه‌ها به انسان منتقل شده و شدت این انتقال به مراتب بیش‌تر از بیماری ایدز است که گفته می‌شود از همین طریق به انسان منتقل شده است.

به گزارش ایسنا، محققان ابراز امیدواری کرده‌اند که این یافته به آن‌ها در زمینه‌ی تولید واکسن مقابله با مالاریا کمک می‌کند. این محققان در بررسی‌های جدید خود دریافته‌اند: انگلی که عامل بیش‌ترین موارد ابتلا به مالاریا است شباهت ژنتیکی نسبی با انگلی دارد که در شامپانزه‌ها یافت می‌شود.

بر اساس تحلیل‌های ژنتیکی، انگل انسانی در واقع جد مستقیم انگل شامپانزه است. این یافته در نشریه‌ی «پیشرفت‌های آکادمی ملی علوم آمریکا» منتشر شده است. محققان دانشگاه کالیفرنیا ایروین و دستیاران آن‌ها دریافته‌اند که انگل عامل مالاریا موسوم به «پلاسمودیوم فالسی پاریوم» حدود 10 هزار سال قبل به انسان انتقال یافته است.

به گفته‌ی پژوهشگران؛ وقتی این بیماری به انسان منتقل می‌شود خیلی سریع شدت و وخامت زیادی پیدا می‌کند. آمار سازمان جهانی بهداشت نشان می‌دهد: مالاریا سالانه یک میلیون نفر را به کام مرگ می‌فرستد که بیش‌تر این قربانیان را کودکان تشکیل می‌دهند.

 

 

 

 

 

 

 


     منبع خبر : ايسنا


برچسب ها :بیماری مشترک بین انسان و حیوان : انتقال مالاریا از شامپانزه به انسان , تغییر اندازه‌ی جوندگان با تغییرات آب و هوایی
محصولات پر فروش

دسته بندی محصولات

بخش همکاران
دسته بندی صفحات
دسته بندی اخبار
بلوک کد اختصاصی